Stowarzyszenie Druga Runda

O nas

Stowarzyszenie Druga Runda zostało zarejestrowane oficjalnie w Krajowym Rejestrze Sądowym 10 lipca 2012 roku. Jednak historia, korzenie i plany narodziły się na długo przed tym historycznym dla nas dniem.

Wszystko zaczęło się oczywiście od GIER planszowych!  Kiedy hobby pojedynczych osób, stało się wspólnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, wiadome już było, że przyjdzie czas na dzielenie się naszą pasją w dużo większym gronie.  Z biegiem czasu, przybywało gier na półkach w naszych domach, coraz więcej osób pojawiało się na spotkaniach i nadeszła pora, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: co dalej? Burza mózgów. Dziesiątki, setki, a może i tysiące MYŚLI doprowadziło do pojawienia się wielu pomysłów. Nie trzeba było długo czekać, aby nasze myśli, przekształciły się w plany i zostały wprowadzone w życie, a wniosek był prosty – DZIAŁAMY!

Początki były bardzo trudne i najlepiej opisuje to znany wszystkim Julian Tuwim w wierszu „Lokomotywa”:

„Najpierw — powoli — jak żółw — ociężale,
Ruszyła — maszyna — po szynach — ospale,
Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem,
I kręci się, kręci się koło za kołem”

Pół żartem, pół serio, z mniejszym lub większym przymrużeniem oka, tak to właśnie wyglądało. Jednak z perspektywy czasu, naszym ogromnym szczęściem było (i nadal jest!) spotykanie życzliwych osób na drodze działalności Drugiej Rundy!

To właśnie ludzie w naszej organizacji oraz osoby, które nas wspierają, tworzą niesamowitą wspólnotę i atmosferę, w której powstają oraz przechodzą do rzeczywistości, najróżniejsze pomysły, idee i działania.

Do dnia dzisiejszego i mamy nadzieję, że jak najdłużej będziemy – GRALI, MYŚLELI, DZIAŁALI!

Współpraca

Chcesz zorganizować wydarzenie dla dzieci, młodzieży, dorosłych lub seniorów?  Być może potrzebujesz eventu firmowego, zajęć w swojej placówce, albo informacji na temat gier planszowych? Szukasz organizacji pozarządowej, która prężnie działa na rzecz całego społeczeństwa i chciałbyś nas wesprzeć swoją osobą?

Skontaktuj się z nami!

Przez wiele lat udało nam się współpracować z różnymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami państwowymi, firmami, placówkami oświatowymi i kulturalnymi. Jesteśmy pozytywnie nastawieni na najtrudniejsze wyzwania i chętnie podejmiemy się ich realizacji!

Skip to content